Twoja wyszukiwarka

sobota, 9 kwietnia 2011

Messi prowadzi Barcę do mistrzostwa !!

Barcelona pokonała Almerię 3:1 (0:0) w spotkaniu 31. kolejki Primera Division. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Lionel Messi, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Barca pewnie zainkasowała komplet punktów, mimo że straciła bramkę na początku drugiej połowy.

W bramce Barcelony zabrakło zawieszonego za kartki Victora Valdesa, którego zastąpił Jose Manuel Pinto. Podstawowy golkiper Dumy Katalonii jeszcze w sobotę zdążył wywołać medialną burzę, drwiąc z wielkiego rywala Realu Madryt.– Wygrywali z nami w czarno-białej telewizji, czy już w kolorze? – kpił w jednym z wywiadów.

Blaugrana od pierwszej minuty ruszyła do ataku. Rywale bronili się jednak mądrze i do przerwy udało im się utrzymać bezbramkowy remis. Najbliżej strzelenia gola był Lionel Messi, który w 34. minucie minimalnie przestrzelił.

Początek drugiej połowy należał do gości. W 50. minucie Pablo Piatti zainicjował kontratak Almerii. Pognał prawą stroną i wyłożył piłkę Miguelowi Coronie, który pokonał bezradnego Pinto.

Na odpowiedź Barcy nie trzeba było długo czekać. W 53. minucie w polu karnym został sfaulowany David Villa, a pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Messi. Podopieczni Pepa Guardioli poszli za ciosem. W 64. minucie Thiago najwyżej wyskoczył do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzelił pięknego gola głową.

W doliczonym czasie gry mistrzowie Hiszpanii postawili kropkę nad "i". Messi wykorzystał błąd Diego Silvy i w sytuacji sam na sam z Diego Alvesem ze stoickim spokojem ulokował piłkę w siatce.

Barca pewnie sięgnęła po trzy punkty i wciąż utrzymuje bezpieczną przewagę 8 "oczek" na drugim Realem. Królewscy w sobotę pokonali 3:0 Athletic Bilbao.